Miejsce gdzie nauka spotyka się z biznesem.

Założyciele

Otwarcie Laboratorium Innowacji KUL PEKAO S.A. – Nowy Kierunek W Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacji

7 listopada miały miejsce inspirujące wykłady, które uroczyście rozpoczęły działalność Laboratorium Innowacji KUL. Gości oraz uczestników projektu przywitał serdecznie rektor KUL, Ksiądz Profesor Antoni Dębiński. Wyraził swoje ogromne zadowolenie z inauguracji Laboratorium, które powstało we współpracy z Bankiem PEKAO S.A. i które kierowane jest zarówno do studentów, doktorantów, jak i pracowników naukowych. Rektor podkreślił, że Laboratorium Innowacji KUL jest miejscem dla tych, którzy chcą rozwijać swoje umiejętności przedsiębiorcze i poszukują inspiracji, a także dla tych, którzy już mają konkretny pomysł na biznes. Bogata oferta warsztatów umożliwi zdobycie i doskonalenie zarówno umiejętności technologicznych, jak i miękkich oraz biznesowych, stawiając nacisk na rozwijanie kreatywności. W ramach projektu Laboratorium Innowacji wezmą udział czołowe polskie przedsiębiorstwa i organizacje, w tym znany lider rynku informatycznego, Asseco Poland, oraz ceniony producent mebli, Grupa Nowy Styl.

Wykład inauguracyjny poprowadził Piotr Wojciechowski, CEO Fuzers/TedXLublin. Jego prelekcja skoncentrowała się na biznesie konsultingowym i podkreślała wagę klienta oraz każdej interakcji między klientem a firmą. Rektor Dębiński zaznaczył, że w nowym roku akademickim KUL skupia się na współpracy nauki z biznesem, komercjalizacji wyników badań naukowych oraz nauczaniu przedsiębiorczości i innowacji. Dąży do tego, by studenci, doktoranci, absolwenci i pracownicy KUL rozwijali przedsiębiorcze podejście i potrafili wykorzystywać swoje umiejętności w tworzeniu nowych inicjatyw zarówno w sferze zawodowej, jak i osobistej.

Laboratorium Innowacji to nowa jednostka KUL, która wspiera kreatywność i rozwija kompetencje z zakresu przedsiębiorczości. Zajęcia w Laboratorium rozpoczęły się 7 listopada, a prowadzą je eksperci KUL oraz partnerzy projektu: Bank PEKAO S.A., Grupa Nowy Styl, ASSECO Poland oraz Krajowa Rada Spółdzielcza. Do pierwszej edycji szkoleń zapisało się 92 uczestników, którzy w niewielkich grupach uczestniczą w warsztatach i wykładach. Laboratorium Innowacji KUL to miejsce, które stawia na praktyczne umiejętności i rozwijanie innowacyjnego myślenia.

Twój most do przyszłości. Dołącz do nas.

Linki

Kontakt

© 2024 · Laboratorium Innowacji